Tanım

AS-COAT Ahşap tutkalı PVA esaslı kullanıma hazır, tek bileşenli su bazlı bir yapıştırıcıdır. Yüksek tutunma gücü ve hızlı kuruma gereken noktalarda kullanılır. Islanmaya karşı tutunma gücünü korur.

Özellikler

Kolay uygulanır, uygun viskoziteye sahiptir. Solvent içermez. İç ve dış mekan mobilyalarda kullanılabilir. Hızlı kurur. Su ve neme karşı dayanıklıdır  Düşük ve yüksek sıcaklıklarda mukavemetini kaybetmez. Mükemmel yapışma gücüne sahiptir. Kuruduktan sonra esnektir.

Uygulama Alanları

Her türlü ahşap parçaların yapıştırılmasında, her türlü laminat ve kaplamaların ahşaba yapıştırılmasında kullanılır. Suya dayanıklı olduğu için, bahçe mobilyaları, banyo ve mutfak mobilyaları, pencere, doğrama, kapı, merdiven ve ağaç mobilya üretiminde dekoratif kâğıtların yüzeylere yapıştırılmasında, güvenle kullanılır.

Uygulama
Yapıştırılacak yüzeylerdeki kaba toz, yağ ve kiri temizleyin. Yapıştırıcıyı yüzeye sıkın ve fırça yardımı ile yüzeye yayın. Eğer uygulama yapılan yüzey çok gözenekli ise her iki yüzeye de uygulayın. Uyguladıktan sonra iki parçayı yüzeye sıkıca bastırın ve yaklaşık 15 dk. bekleyin. Taşan kısmı ıslak bir bez ile temizleyin. Toplam sertleşme süresi 24-48 saattir.

Depolama

Orijinal ambalajında ağzı kapalı şekilde 5-25 oC’de serin, kuru ve direkt güneş ışığı almayan bir yerde depolayınız. Depolama ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Donmaktan koruyunuz.

Sağlık Bilgisi Güvenlik Kodları

R 22: Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. S 2: Çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz. S 24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S 29: Kanalizasyona dökmeyiniz.